Визначні місця

старовинне місто коломия на лівому березі р. прут - один з найкрасивіших райцентрів в україні. старовинне місто коломия на лівому березі р. прут - один з найкрасивіших райцентрів в україні. перша письмова згадка в 1240 р. є багато версій про походження назви: поселення "коло мия" (біля пруту), латинська колонія та ін.. спочатку це була сторожова фортеця на кордонах галицько-волинського князівства, а в xv-xvi ст. з'явився польський оборонний замок (знаходився в р-ні нинішньої ратуші), який неодноразово піддавався нападам татар і волохів. у xvii-xviii ст. населення коломиї брало участь в русі опришків. розквіт містобудування припав на австрійські часи, коли місто збагатилося багатьма пам'ятками архітектури у стилі сецесії. значний внесок у національне відродження на поч. xx ст. належить батькові і. корбінскому. місто славиться майстрами кераміки та народними пісеньками - коломийками. старий центр відреставрований. туристів приваблює унікальний за архітектурою та експозиції музей писанки. місто часто називають "воротами карпат", оскільки через нього проходить один з маршрутів в яремче.

 

музей писанки

єдиний у світі музей писанки адреса: м. коломия, пр. в. чорновола, 43
+38 (03433) 2-78-91
працює: 10:00-18:00, вих. – пн.

єдиний у світі музей писанки представляє унікальну колекцію традиційного українського мініатюрного живопису на великодніх яйцях. будівлю музею виконано у формі величезної писанки (висота 13 м). колекція налічує 10 тис. творів, що представляють традиції писанкового розпису всіх регіонів країни. також представлені роботи майстрів з росії, польщі, чехії, румунії, словаччини, країн західної європи та америки. за традицією, перші особи держави, які відвідують музей, залишають на писанках свої автографи. у сувенірній крамниці пропонується широкий вибір оригінальних великодніх яєць ручної роботи, включаючи яйце страуса.

 

ратуша

будинок ратуші адреса: м. коломия, вул. м. грушевського, 1

будинок ратуші з квадратною вежею розташований в кутку ринкової площі впівоберта до решти будинків і домінує на дво-, триповерховою забудовою центральної частини міста. побудовано на місці згорілої дерев'яної ратуші. у 1880 р. тут перебував в ув'язненні і. франко. як і в колишні часи, приміщення займає місцева влада.

 

народний дім

пам'ятка архітектури, 1892 р.

народний дім адреса: м. коломия, вул. театральна, 27

"народний дім" в коломиї був побудований в 1892 р. спочатку в ньому розташовувалася ощадна каса. у її конференц-залі часто виступали українські діячі мистецтва: с. крушельницька, м. заньковецька, м. лисенко, в. стефаник, н. кобринська, часто проходили концерти і культурні вечори місцевої інтелігенції. у наші дні "народний дім" є культурно-творчим центром коломийського району. у ньому відмічають державні і професійні свята, проводять тематичні вечори, лекції, конференції, концерти, виступи народних колективів, виставки, фестивалі.

 

 

музей історії міста

музей історії міста коломиї адреса: м. коломия, вул. р. шухевича, 80
+38 (03433) 2-55-29
працює: 9:00-18:00, вих. - пн., святкові дні

музей історії міста коломиї займає приміщення колишнього повітовї ради, в якій відновлені інтер'єри xix-xx ст. за часів зунр тут працював окружний воєнний комендант теодор примак. у 18 експозиційних залах представлено історію розвитку міста в документах, меморіальних речах і предметах побуту городян. постійні експозиції: "німецькі колонії коломиї", "коломия і габсбурги", "освіта коломиї кінця xix - першої пол. xx ст.", "економіка і торгівля міста в xix-xx ст.", "з історії єврейської громади міста", "з історії українських етнічних земель сучасної польщі до 1944 р.".

 


костьол ігнатія лойолли

костьол ігнатія лойолли адреса: м. коломия, вул. і. франка, 18

побудований за ініціативи польської громади міста, яка запросила для цього отців-єзуїтів ордена "товариства ісуса". крім місіонерської діяльності, єзуїти займалися просвітництвом і благодійністю. у радянські часи приміщення костелу використовувалось як магазин. у 1990 р. храм повернуто римо-католицькій громаді міста.

 


 

драматичний театр

коломийський академічний драматичний театр ім. і. озаркевича адреса: м. коломия, вічевий майдан, 7
+38 (03433) 4-78-44, 3-28-42

коломийський академічний драматичний театр ім. і. озаркевича носить ім'я засновника першого українського драматичного театру на галичині. мода на театри прийшла сюди з переходом краю під австрійську владу. у 1848 р. голова коломийської ради верещинський, бургомістр дрімалін і місцевий священик озаркевич ініціювали створення українського аматорського театру. він проіснував 3 роки. після невеликої перерви театр відродився в 1865 р. як професійна мандрівна трупа "руський народний театр". з 1939 р. театр отримав статус державного.